NEBODER I URBEX

                                                 TAKO JE NEKOĆ BILO   WIKIPEDIJA



Okidač za pisanje ovog posta je intervju s ocem jednog od
mladića  optuženih  za palež Vjesnikovog nebodera.
Intervju su  objavile  jedne naše dnevne  novine.


Palež nebodera, simbola grada Zagreba, je intrigantna tema o
kojoj sam već pisala na Blogu.hr.
U to vrijeme, dvojica mladića, mlađih od 18 godina,  osumnjičena su
za palež i završila 30 dana u Remetincu, a da se izbjegne ponavljanje
djela.


U međuvremenu mladići su postali punoljetni, optuženi su za palež i osuđeni na kućni zatvor s nanogicama.

Otac jednoga, u intervjuu novinarima opisuje svakodnevnicu sina.
Odbijen mu je zahtjev da s nanogicom nastavi školu i maturira.
Zatvoren je u stanu, depresivan  i tvrdi da je nevin.
U pola godine dozvoljen mu je samo odlazak zubaru.


Iako se je u neboderu, svaku večer ,skupljala mladež na pivo i glazbu,
naš optuženik bio je i Urbeksovac. Urbeksovci posjećuju noću i fotografiraju stare i zapuštene zgrade Pravilo je da sve ostaje netaknuto.

Kao roditelj osjetljiva sam na temu.

Jednostavno mi je nepojmljivo da jedan mlad, uspješan učenik postane piroman.


Sudski postupak trebao bi sve ispitati, ali optuženici i njihove obitelji  platile su već svoj obol.


Ostaje pitanje gdje su bili zaštitari i čija je to odgovornost.

Neboder Vjesnika je u većinskom državnom vlasništvu 63%.
Ostali vlasnici su 2 nekretinska fonda, jedan financijski fond ,
jedan privatnik, Plavi radio i HOO.


Zgrada je godinama bila  osigurana kod Croatia osiguranja na
E 7.5 milijuna, ali je onda prije požara   povećana na E 53,5 milijuna.
Iznos bi trebao nadoknaditi štetu.

 

Primjedbe

  1. pročitala sam razgovor s ocem: kao roditelj, pre pretužno mi je , kao prof ne mogu shvatiti, da mu je onemućena matura. Kao čovjek, pitam se kakvo je ovo naše pravosuđe ?

    OdgovoriIzbriši
  2. Hvala. Kako lako se , bez grižnje savjesti, može uništiti jedan život. Da ne ponovi kazneneno
    djelo. Kaj da zapaii još koji neboder?

    OdgovoriIzbriši
  3. Išla sam povremeno u ured moje urednice u prizemlju tog lijepog nebodera, i zato mi je jako teško gledati rušenje. A o podmetanju tog požara je teško govoriti - mislim da su u pitanju prave mućke.

    OdgovoriIzbriši
  4. Neznam što reči osim, da je pravosuđe zatajilo.
    Pozdrav večerni Tebi ide!

    OdgovoriIzbriši

Objavi komentar

Popularni postovi s ovog bloga

BLOG & BLOG